Mexiko - Puerto Aventuras

Mexiko - Puerto Aventuras

18. 4. 2012 | DiveCrew

Potápění v Mexiku, to je nejen teplé moře ale i průzračná voda místních jeskyní ( Cenotes ). Puerto Aventuras je nevelké přístavní městečko, které se nachází asi 80km jižně od letiště CANCUN, které je hlavním obchodním, turistickým a správním centrem poloostrova Yucatan. V tomto turisticky nejnavštěvovanějším místě najdeme velké hotely, obchodní a zábavní centra. Poklidné přímořské letovisko Puerto Aventuras, nepoznamenané umístěním gigantických hotelů all inclusive, se táhne podél nádherné písečné pláže s velmi jemným bílým pískem. Městečko je charakteristické spíše privátními apartmánovými komplexy, a tudíž se zde nesetkáte s velkými davy koupání chtivých turistů. Centrum městečka nabízí řadu příjemných stylových restaurací s místními specialitami, mexickou hudbou a srdečným personálem. Atrakcí v samém středu letoviska je možnost koupání se cvičenými delfíny, kapustňáky, -dugony, lachtany nebo rejnoky. Také cvičení papoušci Ara vás lehce očarují. Letovisko nabízí sportovní vyžití v podobě bazénů, tenisových kurtů, golfu. Okolí Puerta Av. skýtá celou řadu možností k poznávacím výletům. Nejbližším městem, vzdáleným asi 20 km, je Playa del Carmen - letovisko s mnoha obchody, tržištěm, restauracemi a sítí hotelů. Odsud je možné podniknout výlet lodí na ostrov Cozumel - národní park je další rájem potápěčů. Další možností je návštěva dvou přírodních parků XEL-HA a XCARET. Parky jsou vzdáleny asi 20 min. jízdy autem a jejich zajímavostí jsou především ukázky mayských tradic, dále přírodní bazény s delfíny, krásná příroda a hlavně šnorchlování. Parky jsou umístěny v zátokách, oddělené sítěmi od moře, k vidění je tu spousta ryb a krásných korálu. ”Stojí za to”. Neméně zajímavé jsou také návštěvy mayských pyramid, např. Tulum, vzdálené asi 30 km, Chichen Itza 220 km.

 

Destinace:  Yukatanský poloostrov, stát Quintana Roo - PUERTO AVENTURAS

Termín:

1.3. - 14.3.2013

Cena: 55.000,- Kč

včetně letenky, ubytování a 8 ponorů (2 cenoty a 6 moře) nebo 6 ponorů (4 cenoty a 2 moře), snídaně,
(pokud se výrazně nezmění námi kalkulovaná cena letenky cca 25000,-Kč)

Cena pro nepotápěče: 47.500,- Kč

(pokud se výrazně nezmění námi kalkulovaná cena letenky cca 25000,-Kč)

volných míst: 0 nebo 4

Bez průvodce a bez snídaně lze vyžádat jakýkoliv (z volných, nejsou zde uvedeny, nutno prověřit) termín - sleva z ceny 3500 Kč

Povolená váha zavazadel:

8-10 kg příruční zavazadlo

23 kg hlavní zavazadlo

Ubytování: ve Villa del Mar - velký dvoupatrový privátní mezonetový apartman (cca 360 m2) je luxusně vybaven, s výhledem na moře. Má 4 ložnice, z toho 2 ložnice po dvojlůžkách pro páry (budou upřednostněny páry) a 2 ložnice po dvou menších dvoulůžkách. Každý pokoj má šatnu, sociální zařízení a vlastní terasu. Vstupní hala, společenská terasa s grilema a jacuzi, jídelna, kuchyň, velký obývací pokoj s TV, video, DVD. K dispozici jsou dva veké, denně pečlivě ošetřované sladkovodní velké bazény před domem, osvětlený tenisový kurt (rakety s sebou). Vše situováno v zálivu s krásnou soukromou písčitou pláží.
Veškeré fakultativní výlety je možno absolvovat hromadnou dopravou i autem. 
 

mexico-foto-kolaz.jpg

Potápění v moři: ( třmen vzít sebou ). Všechny ponory jsou k dosažení za 10 až 45 minut plavby. U většiny ponorů vás unáší proud a vy se jen díváte na okolní krásy mořského dna. Loď krouží kolem Vás a po ukončení ponoru Vás kapitán vyzvedne (doporučujeme výstupovou dekoboji ).

Potápění v jeskyních: Cenoty - jsou největší potápěčskou atrakcí na poloostrově Yucatan. Jde o jeskyně se sladkou a slanou vodou kterou rozděluje heloklines, při ponoru Vás doprovází ve čtyř členných skupinkách místní instruktor nebo Renda. Doprava k jeskyním je obsažena v ceně. Výjezdy k cenotům jsou vždy celodenní záležitostí a uděláte dva ponory. Silná baterka vám umožní skvělý pohled v jeskyních, kde je viditelnost 100m.

Stravování: Privátně v plně vybavené kuchyni. Na terase je k dispozici gril. V těsné blízkosti apartmanu je jednoduchý bufet s dvěmi druhy teplého jídla a polévkou, cena 20 pesos ( cca 100,. Kč ) V lepších restauracích, kterých je také v těsné blízkosti téměř desítka, se cena večeře pohybuje od 250,- do 400,- Kč. Ceny potravin v supermarketech stejné jako v ČR.

Cena zahrnuje:

letenku, transfer z letiště Cancun – Puerto Aventuras, nocleh, tenisový kurt, dva bazény, soukromá pláž,

Cena nezahrnuje:

Fakultativní výlety cca ceny (doporučujeme však zapůjčení auta – půjčovna je hned u brány resp. vjezdu do Puerta Aventuras – a absolvování výletů po vlastní ose….):• Tulum - doprava 23 USD
• Chichen-Itza – doprava 43 USD
• Xal ha nebo Xcaret cca 100 USD celodenní vstup ke všem atrakcím
• Cuba - Havana 3 noci v hotelu, snídaně,letecky 450 USD.
• Výjezdy na ostrov Cozumel 2 ponory v rezervaci, trajekt, průvodce 115 USD.
• Návštěvu jeskynních komplexu Cenoty 2 ponory, převoz, vstup, průvodce 100 USD.
• Pojištění
• Stravování

Po příletu do Cancunu Vás bude před letištěm očekávat zástupce Dive centra, se kterým pak odjedete transferem do Puerto Aventuras, které je vzdáleno asi 90 km od letiště.

Organizuje: DiveCrew Czech spol. s r.o., IČ43965288, Tomáš Melichárek 602729271 prostejov@divecrew.cz

Pořadatel: Cestovní kancelář Potapěči s.r.o, IČ 27603920, Společnost je zapsána u MS v Praze, oddíl C, vložka 118279

Objednávku proveďte v sekci Cestovní agentura.

 

[RSS]

 

Vaše názory