Potápění Galapágy 2011

Potápění Galapágy 2011

8. 5. 2011 | Tomáš Melichárek

Potápění na safari lodi a Galapágy to je exotická potápěčská dovolená, plná zážitků nejen pod vodou na nejznámějších ostrovech Tichého oceánu. Galapágy, to není jen sen, je to realita, stačí se jen přihlásit na náš potápěčský zájezd. Týdenní safari na jedné z nejlepších lodí na Galapágách. Pro zájemce připravujeme i zajímavý program na suchu, poznáte přímořskou oblast u Guyaquil, vysokohorské Quito, Amazonské pralesy, nebo Peru a Machu Picchu.

 

Máme osobní zkušenosti z cest z roku 2008, 2009 a 2010. Termín který jsme pro vás vybrali je říjen 2011, je to nejlepší termín pro setkání s velrybím žralokem, stovkami kladivounů a jinými mořskými nebo suchoemskými obyvateli Galapág. 

Týdenní safari na lodi Deep Blue na Galapágách lokality Wolf, Darvin a další jsou našim cílem. Letošní rok byl opět velmi vydařený. Při potápění jsme se setkali s více jak 10 Velrybími žralok. To byl pro všechny nezapomenutelný zážitek a k tomu všude přítomná hejna kladivounů, siby, manty, žraloci galapážtí a ostatní živočich co jinde v takovém počtu neuvidíte.

Samotná cesta je rozdělena do několika částí pro vás volitelných. Základní potápěčský balíček obsahuje. Přílet z Evropy do Quita hlavní město Equadoru nebo do Guayaquil druhého největšího ekvádorského města. Tady strávíme první a poslední den a noc v hotelu 4****. Druhý den se odlétá na týdenní potápění na Galapágy. V tuto roční dobu se na většině potápěčských lokalit nemusíte bát  silných mořských proudů, s vyjímkou potápění u ostrova Wolf. Teplota vzduchu 19°C při zamračené obloze a krásných 28°C při slunném dni kterých bývá pravda méně.  Voda 20 - 22°C v oblasti centrálních ostrovů a 24 - 25°C u ostrovů Wolf a Darwin. Pro takové potápění bude zcela vyhovovat 5mm oblek, kapuce nebo vestička. Na loďi máte plný konfort. Dvoulůžkové kajuty se sprchou, toaletou a klimatizací. Uprostřed lodi odpočinkový salónek s TV a DVD nebo jídelna. Druhá paluba nabízí odpočinek na sedačkách nebo lehátkách v závětří. 4 lehátka jsou na přední části lodi před kapitánským můstkem anebo další najdete na nejvyšší palubě.Zadní část lodi slouží pro uložení potápěčské výstroje a jako zázemí před a po ponoru. Nechybí tadydvě teplé venkovní sprchy a stoly pro fototechniku. Velmi příjemné je že po každém ponoru na vás čeká malé teplé občerstvení a suchá čistá osuška. Při 4 ponorech denně doporučujeme využít za doplatek 150 usd Nitrox.

Další volitelný program záleží na délce pobytu: 

Pobyt na prosluněné a teplé pláži v hotelu na největším ostrově Galapág Isabela. Výlet na největší kráter sopky na světě průměr 11 km, chovná stanice želv galapážských, odpočinek a koupání.

Několika denní pobyt v Amazonii, plavba po řece Quayabeno třetím přítoku Amazonky, lovení piraní a výlety do deštného pralesa ve dne i v noci, návštěva indiánské vesnice, atd.

Další program pro trénované je několika denní výlet do hor a výstup na nejvyšší sopku Cotopaxi 5890m.

Peru a několika denní cestování po stopách dávno vymřelé civilizace, návštěva Limy, Machu Picchu a dalších zajimavých míst.

Odlet domů z Quita nebo Guayaquil.

Termín pobytu 16. - 30.10.2011 základní balíček.

Pobyt na lodi od 17 do 24 října to je 8 dní a 7 nocí.

Neváhejte a nyní si objednejte své místo.

email: prostejov@divecrew.cz 

Cesta letecky s KLM varianta I. :

KL 1358   16OCT PRGAMS   19.20   20.55
KL  753    16OCT AMSGYE   23.40  #06.20 17.OCT
KL  754    29OCT UIOAMS    09.20  #04.10
KL 1351   30OCT AMSPRG   07.00   08.35                                                                         Cena 23.500 Kc + letistni poplatky, ktere jsou cca 10.000

Cesta na Bonaire

QUITO KL 754  N  29OCT  0920  29OCT 29OCT 

BONAIRE                          ARRIVAL TIME: 1300

BONAIRE KL 765  N  03NOV  2105  03NOV 03NOV

AMSTERDAM                        ARRIVAL TIME: 1110

AMSTERDAM KL 1355 L  04NOV  1200  04NOV 04NOV 

PRAGUE                           ARRIVAL TIME: 1330

Letenky s KLM varianta kratší II. :

KL1358 L 16OCT 6 PRGAMS HK6       2  1920 2055       E*
KL 753 N 16OCT 6 AMSGYE HK6          2340 0620+1     E*
KL 754 R 25OCT 2 GYEAMS HK6          0720 0510+1     E*
KL1351 L 26OCT 3 AMSPRG HK6          0700 0830       E*
Cena Kc 21.990 Kc + taxy cca 10.000

Cena obsahuje :

 • Letenku z Evropy do Equadoru a zpět
 • Letenku z Guayaquil - Galapágy a zpět
 • Potápění, plná penze, nealko na lodi
 • Transfery letiště - hotel - loď
 • Výlet na ostrov Severní Seymoury, Bartolome Isla a chovná stanice želv v botanické zahradě na ostrově San Christobal
 • ID karta na Galapágy

Cena neobsahuje :

 • Hotel 4*** (první a poslední noc): Guayaquil - hotel Howard Johnson, pokoje pro 2, cena za pokoj se snídani 90 Euro, Quito - hotel EUGENA, pokoj pro 2, cena za pokoj se snídani 60 Euro
 • Místní výlety
 • Amazonie - 568 USD (4 dny/3 noci) - včetně letenky pro návrat, jídla, autobusu, průvodce, kánoe, transportu 
 • Poplatek při příletu do národní rezervace Galapágy 100 USD
 • Tip na lodi 150 USD
 • Potápěčské a cestovní pojištění
 • Odletovou taxu 30 USD
 • Nitrox na lodi pro certifikované 150 USD na týdenní potápění
 • Alkoholické nápoje na lodi a strav mimo pobytu na loďi


Aktualní počasí :


Click for Guayaquil, Ekvádor Forecast  

ITINERÁŘ GALAPÁGY na lodi DEEP BLUE (7 nocí na lodi)1. den Přílet z Eqvádoru na ostrov San Cristobal, Galapágy
Členové posádky nás přivítají na místním letišti San Christobal dopraví nás autobusem do přístavu Baquerizo Moreno k naši loďi Deep Blue.
Zkušební ponor na vyvážení s lachtany a podvečer ve měste.  Proudy : žádné.   Obvyklá teplota vody: 18 C.

2. den Severní Seymour
Severně od  Isla Santa Cruz jsou ostrovy Seymour.
Toto je první ,,opravdový" galapážský ostrov, kde si užijeme první podmořské setkání a kde můžeme spatřit - lachtany, kladivouny, manty, leopardí žraloky, galapážské žraloky, orlí rejnoky, želvy, lachtany a další. Potápění je přizpůsobeno místním podmínkám v moři a členitému skalnatému dnu. Ponory mezi 12 - 40 m. Po prvním setkání s podmořským světem bude následovat krátká návštěva ostrovní části Severního Seymouru. Ostrov je sopečného původu - rovný, zavalen balvany. Procházka je nanáročná a asi 2km dlouhá. Po cestě už při pobřeží se setkéme s tuleni a leguány. Jsou zde také výborné podmínky pro hnízdění mořských ptáků zejména vekých fregatek. Terejové modronozí konají své „námluvní" tanečky v otevřenějších oblastech. Racek galapážský vysedává všude na útesech. Potápění: 1 až 2 ponory. Proudy: mírné.  Obvyklá teplota vody: kolem 20 C.


3. den ostrov Wolf
Po dlouhé asi 15 hodinové cestě lodí se přesouváme na ostrov Wolf. Patřícím do 4 nejlepším lokalit na světě na potápění. Stěny ostrova jsou skalnaté s obrovskými balvany. Proudy jsou od 1 do 3 uzlů což je 1,8 - 5,5 km/h. Potápíme se v hloubce 12-30 m. Můžeme se setkat se žraloky verlibími, mantami, žralokem galapážským, orlími rejnoky, želvami a tuleni. Zůstáváme tady na 1 až 2 ponory dle času příjezdu. Obvyklá teplota vody kolem 24 C.


4. den ostrov Darwin
Darwin společně s Wolfem jsou privilegovanými ostrovy, co se týče podmořských zážitků. Jeden z nejlepších ponorů na světě můžete zažít právě zde.  Uvidíte : manty, žraloky galapážské, kladivouny stříbrné, orlí rejnoky, karety a hlavně velrybí žraloky.  Nebylo by vijímkou potkat velryby nebo kosatky. Žádné velké proudy. Potápíme se v hloubce 12-25 m až 4 ponory denně. Obvyklá teplota vody 25 C.


5. den ostrov Darwin
3 až 4 ponory a odpolední odjezd zpět k centrálním ostrovům Galapág.    
    
6. den Cousin rocks
Severo východ od ostrova Isla Santiago.  Cousin Rock a Bartolome Isla.
Najdeme zde dech beroucí vertikální zdi s množstvím černých korálů a spoustou dalších rozmanitostí. Proudy jsou mírné a obvyklá hloubka ponoru je mezi 12-40m.
Odpoledne: Bartolome (návštěva ostrova)
Zde nás čeká šnorchlování za tučňáky. Bartolome je slavný pro místní skálu Pinnacle, která je nejzajímavějším místem Galapág. Přes úžinu ostrova jižní strany se nachází pláž, na níž najdeme hnízdící želvy brodící se v mělkých vodách nedaleko pobřeží, nebo odpočívající v písku unavené po dlouhých cestách přes pláže k uložení jejich vajec. Žraloci tečkovaní hlídají blízko pobřeží. Na další zastávce je možno vyjít na nejvyšší bod ostrova. Místo připomíná muzeum geologie.

7. den Gordonovy skály a návštěva South Plaza
Severo východ od ostrova Santa Cruise se nachází Gordon Rock a Isla Platza. Zde uvidíme velké želvy, velké ryby a stovky tropických rybek. Je to nejlepší jednodenní výlet pro zkušené potápěče. Nedoporučuje se pro začátečníky. Ostrov South Plaza je plný života. Jsou zde kolonie lachtanů a suchozemských leguánů..  Chůzí po lávkách je možno uvidět velké množství ptáků. Mnoho z nich si užívá nádherný výhled z vrchu strmých skal nebo se prochází okolo útesů, což je opravdu kouzelný zážitek. Na Opunciích rostoucích stromových kaktusech a vegetace se barevně přizpůsobuje ročnímu období.
odpoledne: Charles Darwin Research station
Nejzajímavější cíl na ostrově Santa Cruz  je vědecká zastávka na Charles Darwin. Excelentní způsob jak se přiučit o ostrovech, jejich původu a utváření.

8. den San Christobal, Odlet do Equadoru a následně domů.   

Nebo pokračovat v cestách a poznání ... ?

Výlety na přání :

1 den Guyaquil výlet k Tichému oceánu do města Playas  30 USD osoba, ubytování v hotelu Howard Johnson, pokoje pro 2 - 90 Euro za pokoj se snídani.

5 dnů v Peru (Lima, Machu Picchu)  1400 USD osoba

1 den a noc Quito hotel EUGENIA, pokoje pro 2 - 60 Euro za pokoj , výlet po městě  a okolí. 80 USD

2 dny Cotopaxy výlet k nejvyšším horám Equadoru 5890m. My se budeme pohybovat kolem 4000m n/m cena...dle hotelu.


Galapagos Islands

Průvodce
Tomáš Melichárek

tel.602 719271, email:prostejov@divecrew.cz


Organizuje :

Dive Crew Czech sro

 

[RSS]

 

Vaše názory