Téma: Potápění Egypt

Safari St. John's léto FOTO 1.část

Safari St. John's léto FOTO 1.část

Minulý rok, když jsme dokončili kurzy a potápění s našimi juniory v Chorvatsku, vznikl nápad, jed letos o prázdninách do Egypta. Přiznám se, že to byla moje první letní cesta na safari do Egypta. Většinou jsme jezdili na jaře nebo na podzim. Letní pobyt v Egyptě je z potápěčského hlediska brán jako mimosezóna ( i příznivá cena). Kromě žraloků, kteří byli k vidění až velmi hluboko, byl ostatní život stejný jako jsme byli zvyklí. Voda měla krásných 31°C a vzduch od 32 - 37°C. Protože neustále foukal slabý vítr a vlhkost vzduchu byla relativně vysoká, bylo na lodi velmi příjemně. Ponory jsme absolvovali v tenkých tropických oblecích, a když jste vylezli z vody nebyla zima tak jak jsme byli zvyklí. Děti dělali dva ponory denně a my až čtyři včetně nočního. Všem se na lodi moc líbilo, byla čistá, voňavá a jídlo bylo velmi dobré. Celá parta potápěčů a potápěček se po večerech dobře bavila za přispění rumu a piva... Věřím, že příští léto opět naplníme minimálně jeden prázdninový termín.

DiveCrew | 29. 8. 2012 | číst dál »

 
Potápění Egypt St. John's, jaro 2012

Potápění Egypt St. John's, jaro 2012

Jarní safari na lodi Martina I v Egyptě, znáte lepší start do potápěčské sezóny? Navštívili jsme i Abu Fandira - nejjižnějším útesem Egyptských vod Rudého moře. Abu Fandira je rozhodně zajímavá díky velké vzdálenosti od civilizace, proměnlivým proudům a hloubkou nejen pro potápěče, ale i pro velká hejna menších ryb, žraloky, barakudy, tuňáky, manty a siby skvrnité. Měli jsme štěstí na hodně želv a žraloky. Počasí nám krásně vyšlo a nálada na lodi byla znamenitá. Jarní safari se opravdu povedlo.

DiveCrew | 7. 6. 2012 | číst dál »

 
Safari Egypt St. John´s 2012

Safari Egypt St. John´s 2012

Potápění při safari v Egyptě na lodi Martina I. Je to 5* loď s možností udělání kurzu potápění s Nitroxem. Na této lodi se budete cítit jako doma a to hlavně vy, kteří MartinuI dobře znáte. Tentokrát jedeme St. John´s v Marsa Alamu a do Abu Fandira.

DiveCrew | 22. 5. 2012 | číst dál »

 
Seznam věcí co sebou vzít na zájezd

Seznam věcí co sebou vzít na zájezd

Připravil jsem pro vás praktický seznam doporučených věcí pro osobní potřebu při cestách za potápěním. Seznam je určen pro každého jednotlivce. Doufám, že vám při přípravě na cestu za potápěním pomůže.

Tomáš Melichárek | 12. 10. 2011 | číst dál »