Fotogalerie

Potápění a testování nových suchých obleků Svobodné Heřmanice

Potápění a testování nových suchých obleků Svobodné Heřmanice

Ve dnech 7. 10. a 8.10 probíhalo v lomu Šífr testování nových suchých obleku Scubapro. Počasí nám sice moc nepřálo, sem tam poprchávalo, ale občas na nás vykouklo i sluníčko. Teplý a výborný guláš od našich vojáků nás zahřál. V obou dnech se nás sešlo vždy kolem 15 lidí, takže bylo veselo :-)

DiveCrew | 12. 10. 2011 | číst dál »

 
Fotosoutěž Jesenský rak

Fotosoutěž Jesenský rak

16. - 17. září se konal 11. ročník fotosoutěže Jesenský rak. Byla jsem tam součátí doprovodu jednoho ze soutěžících. Při zpáteční cestě jsme se ještě zastavili v lomu Rumchalpa.

DiveCrew | 26. 9. 2011 | číst dál »

 
Potápění Jaworzno a Krakow

Potápění Jaworzno a Krakow

Byli jsme se potápět v Polsku v lomu Grodek a Kraken Jama. Byla krásná viditelnost, však posuďte sami.

DiveCrew | 30. 8. 2011 | číst dál »

 
Potápění na Výklekách březen

Potápění na Výklekách březen

V neděli 13. 3. 2011 se náš Dive Crew team vydal na potápku na naše oblíbené Výkleky a nestačil se divit. Viditelnost byla naprosto úžasná, 15 m, krásná čistá voda! Led je v zadní části lomu stále silný a neprorazitelný rukou, ale při vstupu do vody je už hodně odtátý. Ponor prostě neměl chybu! Posuďte sami.. Foceno: Canon EOS 450D, pouzdro PATIMA, objektiv Canon EF 15mm, blesk INON Z 240

DiveCrew | 15. 3. 2011 | číst dál »

 
Podvodní fotografie Kuba leden 2011

Podvodní fotografie Kuba leden 2011

Koncem ledna 2011 jsme se vrátili z velice úspěšné potápěčské výpravy z oblasti Jardine de la Reina na Kubě.

DiveCrew | 2. 2. 2011 | číst dál »

 
Vánoční potápění Prostějov

Vánoční potápění Prostějov

Jako každý rok poslední čtvrtek před Vánočními svátky, organizuje Dive Crew v prostějovském bazéně. Potápěčský Vánoční večírek. Veselé Vánoce a štastný Nový rok 2011 přeje. Tomáš, Bob, Hanka a Martina.

DiveCrew | 25. 12. 2010 | číst dál »

 
Vánoční potápění v Ostravě

Vánoční potápění v Ostravě

Již tradičně oslavujeme Vánoce po svém. My potápěči jak jinak než pod vodou v bazénu. Děláme to hlavně pro náš potápěčský potěr, pro ně je to nesmírná zábava. Týden předem připravujeme kapříka na teplou vodu bazénu. Ti kteří měli premiéru s pitím šampáňa pod vodou si také přišli na své. A vánoční stromeček s baňkami vznášejícími se k hladině ten nesmí chybět. Při fotografování nezahynulo žádné zvíře. Kde skončil kapřík potom, hádejte, nejspíše na Vánočním stole. Veselé vánoce přeje Tomáš a Vanda.

DiveCrew | 21. 12. 2010 | číst dál »

 
Naše potápění a cestování na Galapágy.

Naše potápění a cestování na Galapágy.

Letos jsem absolvoval již třetí potápěčskou výpravu na Galapágy. Náš výběr říjnového termínu opět nezklamal. Jak uvidíte na následující fotogalerii Galapágy 2010 byla naše cesta a potápění velmi úspěšná. Potkat jen za dva dny potápění na lokalitě Darwin 13 velrybích žraloků bylo nad naše očekávání. Čekali jsme to, ale že skoro vyrovnáme rekord z minulého roku, to ne. Nejen setkání s velrybákem bylo nezapomenutelné, mě osobně nejvíce lákali kladivouni, kterých letos bylo opravdu hodně. Setkání s hejny v počtu stovek kusů, kteří se pohybují ladně kolem vás ve vzdálenosti 15m je nezapomenutelný zážitek. Některé kousky jsem svým foťákem nachytal z blízkosti a to nejen kladiva, ale jak sami uvidíte, ty nejhezčí fotky budou na www.tomasmelicharek.cz Už se těším na příští rok 2011, objednanou loď máme na říjnový termín. Více info o cestě najdete na BLOG. Přihlášku na zájezd můžete vyplnit na odkazu CESTOVNI KANCELÁŘ.

 | 9. 11. 2010 | číst dál »

 
Fotografie z potápění v Čechách

Fotografie z potápění v Čechách

V polovině září se část našeho DiveCrew týmu vydala na výpravu po vyhlášených českých lokalitách spojenou s účastí na jubilejním 10. ročníku soutěže UW fotografů "Jesenský rak". První navštívenou lokalitou byl zatopený lom u obce Borek na Vysočině, kde jsme byli příjemně překvapení na naše podmínky extrémní viditelností až 15 m. Mohli jsme se tak kochat při proplouvání lesem vzrostlých stromů, ve kterých se místo ptáků proháněli kapři a karasi, ve větvích hnízdily štiky a v kořenech stromů si hověli raci. Samozřejmě jsme nemohli vynechat nejznámější místní atrakci - ponorku "Stejskanik" jako vystřiženou z románů Julese Vernea. Dále byla na řadě Rumchalpa, lom v Královéhradeckém kraji poblíž Nové Paky. Zde jsme si dali podvečerní ponor, při kterém jsme potkali místní štiky, kapry a kapitálního lína. Další den jsme si příjemně zasoutěžili na "Jesenském rakovi" v Libereckém kraji. Horší viditelnost v lomu vynahradil přátelský, fotografům ochotně pózující sumec a příjemný večer strávený s kolegy potápěči z různých koutů ČR. Na cestě domů jsme nemohli vynechat Leštinku v Pardubickém kraji, známou svým podvodním skanzenem s tématikou těžby žuly a bohatým životem. Tato lokalita nás jako vždy nadchla a udělala tak krásnou tečku za celou povedenou výpravou.

DiveCrew | 17. 10. 2010 | číst dál »

 
Fotografie z naší výpravy na Galapágy

Fotografie z naší výpravy na Galapágy

Potápění na Galapágách patří k naprosto nejkrásnějším ponorům na světě, jejich unikátní endemická fauna a flóra, která tady žije díky proudům přinášejícím velké množství živin. Teplota vody se pohybuje od 17C do 24C. A proudy nejsou tak silné jak se traduje a nemusí se jich obávat ani nepříliš zkušený potápěč. Pro fotografy a filmaře je to ráj na zemi.

DiveCrew | 24. 9. 2010 | číst dál »

 

Další stránky: « předchozí   1  2  3  4  5