Egypt safari březen 2019

Potápěčská loď MARTINA I, je speciálně vybavená pro rekreační i technické potápěče. Safari loď, byla dokončena v červnu 2007 a letos proběhla rozsáhlou rekonstrukcí. Její kvalita, provedení interiéru a vybavení kajut vlastními koupelnami, klimatizací, ledničkou, osuškou, županem, větrákem, a nitrox, ji řadí mezi ty luxusnější lodě Rudého moře. Výbava lodi po rekonstrukci: 8 kompletně nových kabin v podpalubí s šířkou postelí 115 a 90 cm, zvýšeným úložným prostorem pro zavazadla, nové koupelny a toaleta, odhlučněné pokoje od motorové části lodě, změněné dispozice v kabinách č. 7 a 8 v přední části lodi, nové kliky na dveřích. Předělané posezení na třetí palubě (highdeck) s ledničkami, zrekonstruované horní kajuty s rozvody klimatizace a mnoho dalšího.

Základní informace

NázevEgypt safari březen 2019
Destinace
Termínod 17.3.2019 do 24.3.2019

uložit termín do kalendáře

Termín :17. 3. - 24. 3. 2019 volná místa 22 

Zřejmě lokalita severní vraková cesta z Hurghady
Nově zrekonstruovaná safari loď Martina I (2018)

Cena termín  vedlejší sezóna, jedna osoba 29800,- kč 

lod-kopie-2-jpg.jpg 

Cena zahrnuje Týdenní pobyt na 5* lodi all inklusive pro potápěče, tedy:
(6 nocí a 5 a půl potápěcích dnů při respektování zákazu potápění 24 hodin před odletem, loď vyjíždí na moře v pondělí ráno 7 noc je v hotelu který není zahrnut v ceně).

• Plnou penzi, moučník a ovoce  a nealkoholické nápoje po dobu pobytu (cola, fanta, sprite, voda, čaj, káva) 
• Potápění (foukání vzduch) až 4 x denně
• Zapůjčení zátěže, potápěčské láhve 12L

• Český a Egyptský instruktor
• Transfer z Hurghády na loď


Cena nezahrnuje

• Vízum 25 USD – platí se na letišti při příletu (nejlépe u okénka Exchange, v příletové hale po vstupu na levo)
• Pojištění – cestovní a potápěčské a  individuální pojištění storna zájezdu

Poslední sedmá noc v hotelu, bude upřesněno 
• Bakšíšné posádce 40 euro/osoba.
 Potápění s nitroxem pro certifikovane - 5 Euro za 12L láhev a nebo 50 Euro za týden ale 15 L lahev je za 65 euro.( fouká se pokud dovolí počasí,časové rozložení mezi ponory, plánovaná hloubka poonoru atd...,  max 32 EAN) a 15l DIN (za 30 Euro na týden platí se na lodi), 3x twin12l s mangoldem.(za týden 50 Euro platí se na lodi)
Případné dodělání zvyšovacích kurzu AOWD nebo absolvování kurzu EANX - Nitrox basic a EANX - Nitrox Adwanced za zvýhodněné ceny  

Odkaz:

http://www.parkoviste-lismond.cz/cenik

 

Technické údaje lodi MARTINA I.
   
• Klasifikace lodi: Loď 5*
• Kapacita: 22 pasažérů + 2 divemasters
• Rok dokončení: 2007, rekontrukce 2018
• Délka: 31 m, Šířka: 8 m
• Motory: 2 x Man 750 HP
• Generátory: 1 x 75 KW, 1x 90 KW Silent 
• Odsolovací zařízení - 1000 l / 24 h
• Voda: nádrž 10 tun 
• Palivo: nádrž 10 tun nafty
• Navigace: GPS, radar, echosonda, kompas.
• Komunikace: Marine VHF
• Kyslík: 3 láhve 50l, maska, první pomoc, oživovací přístroj SPIRETA
• Záchranné vybavení: 30 ks záchranných vest, 2 záchranné čluny každý pro 20 osob.
• Čluny: 2 zodiaky 5m pro 8 – 10  potápěčů s  3 motory Yamaha 
• Dva lodní žebříky

Potápěčské vybavení
• Nitrox -  max 32 EAN – jen pro držitele karet Nitrox Diver, plní se dle časových možností mezi ponory a dle počasí.
• Kompresory: 2 x Coltri Sub, 1 x Bauer
• Lahve: hliníkové 12l DIN, možnost hliníkových 14l DIN, 3 x dvojče 12 l hliník s mangoldem
• Možnost zapůjčení na lodi za poplatek potápěčské vybavení  
( počítač, automatika, jacket)

Kajuty
12 prostorných dvoulůžkových kajut  s vlastním příslušenstvím (sprchy/WC), minibarem, větrákem a prostorem na osobní věci. Centrální klimatizace s vývody v každé kajutě. Další sprcha/WC na  palubě a venkovní sprchy na zádi lodi.
K dispozici prostěradlo,  povlečený polštář a peřina, teplá deka, osuška, ručník na ruce, župan, fén.

Pro milovníky spaní pod širým nebem doporučujeme vzít sebou spací pytel a čepici (peřiny se z hygienických důvodů nesmí vynášet na palubu) jsou připraveny matrace a lehké deky.Prostorný salon s klimatizací, automat na horkou a studenou pitnou vodu, pressovač, Led Tv, DVD, knihy, filmy, společenské hry.

 

ABU FANDIRA A ST. JOHNS
      Vyplouvá se z přístavu Marsa Alam nebo Hamaty a následují ponory jako u podrobného itineráře viz výše proklik jen na St. John´s  tam i zpět, dle počasí a rozmarů moře. 
Názvy lokalit při výjezdu z Marsa Alam: Shaab Marsa Alam, Gotta Sharm a přejezd na St. Johns. Dále Gotta Small, Gotta Big, Dangerous reef.
      Okolo 12 hodiny v noci  - obvykle druhou noc po vyplutí, zamíříme směrem na Abu Fandiru, vzdálenou asi 70 kilometrů. Cesta trvá přibližně 5 hodin. Lokalita se nachází až na samé hranici se Súdánem.
      Abu Fandira je nejjižnějším útesem Egyptských vod Rudého moře, kde uskutečníme  3–5 ponorů.  Skládá se ze tří částí tvořených útesy vystupujícími z písčité plošiny, kterou obestupuje velká hloubka ze všech stran. K potápění zde máte až šest různých lokalit, dle zkušeností potápěčů.
Abu Fandira je rozhodně zajímavá díky velké vzdálenosti od civilizace, proměnlivým proudům a hloubkou nejen pro potápěče, ale i pro velká hejna menších ryb a  pelargické živočichy – žraloky, barakudy, tuňáky, manty a siby skvrnité.

Největší je Marsa Abu Fandir dlouhá okolo 2 kilometrů.
První ponor začínáme ze zodiaku na východní straně pojmenované Torfa. Jedná se o bohatě porostlou korálovou stěnu vycházející z písčitého dna ve 12 metrech. Pokud nechcete ponor strávit jen u útesu, můžete odplavat na postupný sráz písčitého dna,  kde naleznete několik věží různých velikostí.

Habili – sestup začíná na lodi zakotvené nad největší z věží. Pohledem z paluby tato lokalita připomíná St. John´s – Habili Ali small.  Jedná se o velmi krásnou lokalitu skládající se z mnoha samostatných korálových věží vyrůstajících ze dna od cca 35 metrů. Některé dorůstají hladiny, jiné jsou nižší s převisy, jeskyňkami, kaňony, bohatě porostlé měkkými a tvrdými koráli.  Můžete zde spatřit velké hejna kranasů, barakud, chňapalů, ale také želvy, můrény, barakudy a žraloky bělocípé.

Gotta – leží uprostřed obou dříve jmenovaných lokalit. Ponor se provádí ze  zodiaku na severovýchodní straně. Kolem velkých útesů je nesčetně mnoho fantastických malých korálových věží s krásnými koráli s četnými soutěskami a převisy. Mezi nimi plavou hejna bodloků a chňapalů. Také zde můžete spatřit tuňáky, barakudy na čistící stanici, bělocípé žraloky a nádherné siby skvrnité.
Noční ponor se provádí na Marse, odkud se vyplouvá v nočních hodinách zpět na ST. Johns a pokračuje se v ponorech jako u itineráře na St. Johns. Tedy: 
Habili Ali big, Habili Ali Small, Umm Charararim,  Paradise reef, Sirnaka island, Malahi, Shaab Abu Galava, Shaab Hamam.

Zprostředkovatel: Dive Crew Czech spol. sro, Rudná 809/6, OSTRAVA. IČO.43965288

 

Organizátor: Cestovní kancelář-Spark Airtickets sro, Jirečkova 1010/5, Praha 7, IČO.26197677, Městský soud v Praze odd. C,vložka78951  , CK je pojištěna proti úpadku.

 
 

Rezervujte si své místo

Pole označená hvězdičkou (*) je nutné vyplnit

Kontaktní informace

Rezervace

Ochrana proti spamu

Následující pole nevyplňujte: