Tomáš Melichárek

Tomáš Melichárek

1. 9. 2008 | Tomáš Melichárek

Něco málo o mě.

 

Tomáš Melichárek se již déle než desetiletí pohybuje na potápěčské scéně České republiky. Tomáš pro vás připravil nový web představující jeho oficiální prezentaci jako fotograf. Obsahuje autorskou fotogalerii, autorský blog a foto techniku. Druhý web přináší cestování blog a další aktuální informace z oblasti rekreačního potápění a souvisejících témat. Třetím webem Tomáš ukazuje jak jde profesionálně prodávat potápěčské zboží na eshopu.

Tento web je zde především pro Vás, ať už přicházíte náhodně či cíleně. Je tu pro Vás, aby přinášel čerstvé a aktuální informace a aby Vám přiblížil svět pod hladinou tak, jak jej vidí Tomáš.

Ať už jste potápěč nebo se o potápění prozatím jen zajímáte, věříme, že se k nám budete často vracet. Možná Vám pomůžeme pootevřít dveře, které obohatí Váš život o další nádherný rozměr.

Více o Tomášovi

Tomáš Melichárek se narodil roku 1966 v Kroměříži jako starší syn známého českého „seala“ Franty Melichárka. Potápění ochutnal v prostějovském klubu Krab už jako devítiletý. Na počátku 90. let prošel výcvikem ve CMAS, poté přestoupil k PADI a od roku 1997 je držitelem kvalifikace PADI OWSI. Instruktorské licence, zejména pro výcvik s nitroxem a  exotičtějšími směsmi, získal i v jiných výcvikových systémech, např. v IANTD. S potápěním spojil také svou profesionální dráhu. Od roku 1994 vede vlastní potápěčskou školu, prodejnu a opravnu výstroje , to vše pod značkou DiveCrew Prostějov. V neposlední řadě je také organizátorem a průvodcem oblíbených potápěčských zájezdů do celého světa.

První zkušenosti s fotografováním na souši začal Tomáš sbírat od věku čtrnácti let. Pod vodou začínal fotografovat „na klasiku“ od poloviny 90. let (Nikonos V). Digitální fotografii se upsal v roce 2002. Cesta ovšem byla někdy až příliš trnitá. V roce 2003 se mu podařilo zaplavit a totálně zrušit fotoaparát a nádavkem ještě videokameru. Sám o tom říká: „Byla to hodně drahá zkušenost. Však jsem s tím taky chtěl nadobro praštit,“ říká. Na otázku, jaký má ve fotografování pod mořem cíl, odpovídá ryzí moravštinou: „No přece ukázat, že su nejlepší “ Říká to sice s úsměvem, ale v očích mu při tom svítí čertovská světýlka; vždyť nedávno (2006) na své veřejné výstavě fotografií v předsálí kina Metro70 dokázal, že UW fotografování s digitálem skutečně "vychytal". Poslední úspěch 1.cena v kategorii podmořská fotografie v Brně (2007).

 

[RSS]

 

Vaše názory