Aktuálně z expedice Austrálie 2007

Aktuálně z expedice Austrálie 2007

29. 5. 2007 | Tomáš Melichárek

 
Trasa expedice Po příletu do Darwinu North teritory jsme se expedičním vozidlem Toyota Land Cruiser 4x4  vydali do Western Australia. Náš cíl byl Ningaloo Reef u Exmouthu. Urazili jsme již 1600 km. Za 5 dní a nocí to na jeden den činí průměrně 320 km. Zprávu odesíláme prostřednictvím satelitního telefonu z oblasti Kimberly, Windjana Gorge National Park v západní Austrálii. Většinou naše cesta vede ...

...mimo hlavní tahy. Máme pro to dva hlavní důvody. Jednak věříme, že v místech mimo turisticky hojně navštěvovaná střediska nejlépe poznáme skutečnou tvář australské divočiny a také proto, že tato cesta je výrazně kratší.

Měli jsme dosud štěstí a pozorovali jsme hejna divoce žijících papoušků kakadu, klokany a krokodýly. V Austrálii není nouze o řeky kde volně žijí sladkovodní krokodýl ale jsou tam i řeky hlavně ty blízko moře kde najdete opravdu nebezpečné mořské krokodýly. O všelijaké lezoucí a létající havěti ani nemluvě. Byl tu podzim a tak much bylo jen poskromnu.

Cesta je převážně prašná a udusaná. Často s expedičním vozidlem brodíme řeky a projíždíme hornatá území savany. Typicky je přes den teplota kolem 39 stC a vlhkost vzduchu 25%. V noci pak teplota klesá na 17 stC a vlhkost vzroste na 90%.

Zítra, což je 30.5.2007, předpokládáme příjezd do Broome, což je cíl naší cesty za potápěním.

TM

 

 

 

[RSS]

 

Vaše názory