Co sebou do letadla

Co sebou do letadla

30. 4. 2008 | Tomáš Melichárek

Jak zbali zavazadla při cestování letadlem.

 

Co sebou do letadla ( zavazadla )

Nová bezpečnostní opatření Evropské Unie ukládají všem leteckým společnostem omezit přítomnost tekutin na palubě.

Kabinová zavazadla budou limitována rozměry 56 x 45 x 25 cm. Opatření se nebude týkat mimořádně cenných nebo křehkých zavazadel, která však musí být deklarována na odbavovacích přepážkách, kde budou zvlášť označena. Hlavní zavazadlo rozměrově omezeno takřka není (opravdu velké věci ověřte u dopravce) váhové omezení je většinou 20 -  25 Kg.

Jak si zabalit příruční zavazadlo?
Cestující si musí zajistit průsvitný plastikový sáček, který může být zapečetěn (například mrazicí sáček) s obsahem maximálně jeden litr (o rozměrech 20cm x 20cm). Pouze jeden sáček tohoto typu je povolen na cestujícího. Umístěte do sáčku všechny tekutiny a podobné předměty, z nich každý nepřesáhne svým objemem 100 ml. Všechny ostatní předměty musí být uloženy v zavazadle určeném pro odbavení.

caravan-bag.jpg


Výjimky:
Potraviny a léky, které jsou ze zdravotních důvodů a které nepodléhají výše uvedenému nařízení, speciální vyživovací doplňky bez kterých nelze cestovat (například mléčný cukr nebo strava v případě alergie na lepek, atd.), dětská jídla, farmaceutické výrobky. Cestující musí na požádání prokázat jejich nezávadnost.

Potápěčské vybavení do příručních zavazadel neberte, s vyjímkou potápěčského computeru a fototechniky. Pokud máte sebou světlo zdroje musí být vymontovány.

 

[RSS]

 

Vaše názory