Aby se nemlžila potápěčská maska

Aby se nemlžila potápěčská maska

27. 5. 2015 | DiveCrew

Připravili jsme pro vás článek který popisuje jak si poradíte s mlžením potápěčské masky.

 

Aby se nemlžila potápěčská maska.

 

 

 
Maska se po výrobě mlží z důvodu zbytku silikonových přípravků, ty je třeba odstranit. K tomu slouží několik přípravků. Jedním z nich je Sea Buff, jemná zubní pasta, koncentrovaný jar nebo jiné přípravky které nás zbaví tohoto zbytkového silikonu. 

Vždy se nanese, malé množství přípravku do masky zředí malým množstvím vody (kávová lžička). Celou masku z vnitřní strany potřeme a necháme chvíli působit, poté propláchneme vodou. Proces zopakujeme 2-3 x. 

 

Na udržení efektu nemlžících se skel potápěčské masky, vždy před použitím kápneme ještě přípravek proti mlžení. Sea Drops, Sea Gold nebo Scuba Cleaner rozetřeme po sklech necháme krátkou chviličku působit a propláchneme vodou pozor ale nevymít. Tenký mikrofilm látky by měl zůstat na sklech. Posléze již do masky nechytáme. 

Aby byl efekt nemlžících se skel trvalý během potápění, nevydechujte teplý vzduch do masky nosem. Nesundávejte masku z obličeje na čelo.

 

Pokud nepomůže ani kombinace těchto úkonů dá se sklo masky ještě vypálit zapalovačem, ale to raději nedělejte sami. Nechte si tento úkon udělat v odborné prodejně, kde jste masku zakoupili. 

 

Text: Tomáš Melichárek

 

Odkaz na webový obchod Kup-potapeni

 

 

[RSS]

 

Vaše názory