Kurz první pomoci u Českého červeného kříže

Kurz první pomoci u Českého červeného kříže

10. 3. 2016 | DiveCrew

Dive Crew Ostrava pořádá v naši učebně pro zájemce spolu s Český červený kříž výukový kurz první pomoci. Zájemci hlaste se a rezervujte si své místo. Cena 1400,- trvání kurzu 12 hodin. Termín uterý 26.4.2016 od 8:00 - 20:00 hod, nebo navrhněte. Druhá možnost rozdělit do 3 bloků po 4 hodinách každé úterý dopoledne. Počet omezen na 10 lidí. Přihlášeno 5 lidí. Evropský certifikát platný na 4 roky.

 
Život zachraňující úkony

Nejkratší kurz je pouze 4-hodinové školení s platností dvou let. Účastníci se zde naučí to nejzákladnější z poskytování první pomoci - takzvané Život zachraňující úkony (zástava masivního krvácení, prosté bezvědomí, bezvědomí spojené se zástavou životních funkcí, šokové stavy a ošetření otevřeného poranění hrudníku). 

Školení a kurzy první pomoci nepořádá přímo Záchranný tým, ale Oblastní spolek ČČK Ostrava (OS ČČK). Většina lektorů, kteří zde působí je však zároveň členy Z.T. 

Český červený kříž nabízí ucelený systém výuky první pomoci pro všechny věkové skupiny: kurzy mladých zdravotníků a zdravotníků juniorů pro děti a mládež, pro dospělé kurz Základní norma zdravotnických znalostí, Zdravotník zotavovacích akcí, školení první pomoci v autoškolách či školení v používání automatického externího defibrilátoru. Více informací o typech a hodinové dotaci kurzů se dozvíte buď přímo na OS ČČK Ostrava nebo v letáku o OS ČČK, který je k dispozici v sekci Dokumenty ke stažení.

OS ČČK Ostrava školí i Policii ČR, členy Vodní záchranné služby a jiné subjekty. Každým rokem je v různých typech kurzů a školení první pomoci vyškoleno přes 900 osob.

cck.jpg 

 

 

[RSS]

 

Vaše názory