Potápění Krakow

Začátek: 5.7.2019

Připravili jsme pro vás potápění v Krakově lom Zakrzowek. Průvodcem je divemaster Honza. Kdo pojede prosím včas si objednejte potápěčské pojištění, zajišťujeme Allianz.

Lom Zakrzowek se nachází nedaleko cantra Polského Krakowa.

Mapa lomu je na stránkách www.kraken.pl

lom-zakrowek-2.jpg

O lom se stará potápěčský klub Kraken tady je pár bodů z jejich podmínek pro potápěče.

Vstupenka + možnost vstupu s autem: - 40 PLN osoba. 
Poplatek pokrývá den a noc až do otevření základny následující den. 
Učitelé přicházející se studenty platí pouze za ně a doprovodné osoby vstup zdarma. 
Děti do 15 let neplatíme za potápění, ale připomínáme, že oblast Zakrzówka  je starý lom a rodiče zde berou děti na vlastní odpovědnost. 
Pokud se dítě ponoří, zaplatit za to jako u jiné osoby. Nezletilí musí být v péči dospělých na základně. Zvláštní pozornost věnujte mladším dětem v blízkosti vody a nedovolte jim, aby si hrály v blízkosti stěn lomu. 

Cena foukání je 1,5 PLN za litr objemu lahve.

krakow.jpg

Mapa: odkaz

Popis lokality:

Samotná nádrž je zaplavený lom, z něhož byl těžen vápenec pro chemickou továrnu Solvay. Jeho maximální hloubka je 31 metrů. Voda je převážně obklopena svislými stěnami, stoupajícími několik desítek metrů nad hladinou vody. Potápěčská základna je přes silnici, která byla odstraněna z lomu. Tato silnice má také pokračování pod vodou a největší atrakcí tohoto potápěčského areálu je kolem ní. Na silnici jsou postupně budovány tréninkové plošiny, vrak letadla a vrak autobusu utopený s podporou PSP. Vlevo od silnice leží 15 metrů vysoký vrak "Grubego", který je postaven na místě a potopen jako vrak lodi. Dále vlevo za "Gruby" je terasa se zaplavenými stromy a bouda, která také slouží jako platforma pro cvičení. Stojí také za to potápět se na stěnách obklopujících silnici a nádrž.
Viditelnost pod vodou je stejně unikátní jako samotná nádrž. V listopadu je v zimě asi 20 metrů a na jaře asi 15 metrů. V létě se viditelnost pohybuje v rozmezí od 5 do 10 metrů v závislosti na rozkvětu vody. 

 

 

uložit do kalendáře

Pole označená hvězdičkou (*) je nutné vyplnit

Kontaktní informace

Rezervace

Ochrana proti spamu

Následující pole nevyplňujte: