ŠKOLA POTÁPĚNÍ DIVE CREW.

Zapojili jsme se do projektu vyčisti odpad v mořích „Zachraň želvu“ začátkem roku 2019 se všichni naši instruktoři EDS dohodli s neziskovou organizací spolek „Oceán dětem“. A začali odvádět malou čásku z každého nového kurzisty potápěčského kurzu.

Tento veřejně prospěšný program se zabývá čistěním pláží v Indickém oceánu na severozápadní Sumatře v Indonésii. Organizace se snaží starat o 90 rajských ostrovů. Naše podpora je 25 kč za každého nového potápěče který si u nás udělá OWD kurz potápění. Tato částka je využita na podporu vyčistění a naplnění 1 jutového pytle odpadu. Pláže a kladině želvích vajíček, hlavně na ostrově Pulau Banyak  čistí dobrovolníci a místní obyvatelé. Pod vodou čistí pouze certifikovaní potápěči.

Želvy v takovém důsledku znečistění pláží a vody jsou zmateny. V domnění, že je to jejich přirozená potrava, naleznou jen igelitovou past a smrt.

Oceán dětem.

Odpadky

Celosvětová organizace Ocean Conservancy předpokládá, že při současném tempu znečišťování se množství plastových odpadů v oceánech do roku 2025 zdvojnásobí. Předpoklad je že půjde až o 250 milionů tun odpadu plovoucího v moři a uvízlého na pláži. Za dalších 25 let by mohlo být ve světových mořích více odpadků než ryb. Tedy pokud s tím organizace jako Blue Life – Oceán dětem a lidé nic neudělají.

Ochránci životního prostředí nyní apelují na Čínu, aby šla v řešení problému příkladem. V loňském roce se druhá největší ekonomika světa rozhodla, že přestane ze západních zemí dovážet odpad. Avšak drtivá většina čínského odpadu je domácího původu a bez jakéhokoli zpracování zamořuje rozlehlé území.

Odborníci přicházejí k závěrům: ač problém odpadu dnes sužuje takřka celou Asii a plastový odpad je v mořích všudypřítomný, řešení stále existují. Svět se musí chtít vyčistit.

https://oceanconservancy.org/about/

Škola potápění Dive Crew.