Naše Dive Crew potápění v Ománu od 13.dubna 2019 na lodi Aggressor. Společnosti Aggressor Liveaboards. Loď snad nejlepší na které jsem byl a posádka velmi profesionální. Odjížděli jsme z přístavu Salalah. Navštívili jsme okolí Hallaniyat Islands.

První ponor byl u Mirbatu to bylo u pobřeží, voda byla do zelena, ale těch ryb které byly všude kolem polorozpadlého vraku Marriot bylo opravdu hodně. Viditelnost kolem 8m a teplota 26C.

Budíček byl každý den v 6:15 hod, malinko později začal breafing k lokalitě kam se přes noc loď přesunula. Po rozdělení skupin a určení vedoucího potápění. Což byl vždy jeden z divemasterů nebo instruktorů z posádky lodi Aggressor, jsme vyrazili potápět. Dva zodiaky nás odvezli na lokalitu.

Lokality:

Další lokality jako Hasikiyat, Plateau,Fish Highway Schmies Finger, Al Qibliyah, Mini Gozo, Coral Bay. Tady už byla viditelnost při potápění 20-25m teplota vody 27C , vzduch 35C.

Život:

Pod vodou jsme viděli většinou obrovská hejna nejrůznějších ryb, když nepočítám 9 velryb tak jsme potkali gygantické hejno netopýrníků. Hejno ryb plavalo kolem nás a nekončilo, neviděl jsem ani konec ani začátek. Nejčastěji jsme pod vodou viděli, murény pardálí, mahejské, rejnoky, kanice, netopírník, žraloky chuvičky a leopardí, ropušnice, krokodýlí ryby zploštěnce. Na hladině jsme pozorovali asi 9 velryb Humboltových.

Cestovní kancelář Dive Crew

Foto Tomáš Melichárek