Potápěči jí říkají maska. Ta musí hlavně dobře sedět a nesmí do ní téct voda. Pokud dvojitý silikonový okraj dobře přilne k obličeji potom se potápěč cítí pod vodou pohodlně. Potápěčské brýle neboli maska nesmí tlačit na nose ani na čele.

Jak vybrat správné potápěčské brýle.

Sklo masky musí být označeno, „ TEMPERED  CE “. Je to označení že je sklo bezpečnostní a že vám střepy neublíží i kdyby se rozbilo. Masky mají plastový rámeček pro dvě skla nebo jedno sklo. Masky jsou také s bočním výhledem tzv. panoramatické. Tyto patří k našim nejprodávanějším. Další možnost, u dražších masek mají tzv. bezrámovou konstrukci kdy, je sklo zasazeno přímo do silikonového rámu masky. Tedy bezrámová maska.

Potápěčské masky se vyrábí z několika materiálů, ty nejlevnější ze supermarketu nebo na stánku koupíte z vinilu. Vinil je tvrdší náhražka silikonu a nevydrží dlouho. Silikonová maska je buď čirá, nebo černá, případně jinak barvená. Kvalitní silikon poznáte, že je na omak velmi jemný. Čirá barva silikonu, pokud je vystavena slunci tak časem dostane nažloutlou barvu. Na kvalitě se ale nic nemění.

Jak masku správně vyzkoušet?

Masku přiložíte na obličej bez pásku a bez vlasů na čele. Vdechnete silou vzduch z masky nosem. Za současného vdechování se snažíte masku odtrhnout z obličeje. Čím to jde hůř, tím je maska pro vás lepší.

Pokud masku někomu půjčíte, nemusí mu sedět tak jako vám.

Údržba.

Masku nenechávat nikdy na slunci a večer opláchnout sladkou vodou. Takto udržovaná maska Vám bude sloužit víc jak 10 let.

V naši prodejně na Rudné ul 308/6 v Ostravě Vítkovicích si vyberete z více jak 20 tipů masek.

Fotogaleri potápění